Powierzchnie ścian nad cokołem, po obu stronach arkady tęczowej zostały wypełnione dekoracją imitującą prostokątne tkaniny. Ponad tkaninami zostawiono miejsce na obrazy w postaci prostokątnych pól obwiedzionych geometryczną bordiurą w formie pasa i szachownicy.
Powyżej łuku namalowano trzy medaliony z popiersiami aniołów. Medaliony mają formę koła utworzonego z trójdzielnej plecionki falistej, umieszczonej na jasnym, brązowym tle pasa. Anioł przedstawiony w medalionie ponad łukiem ubrany jest w zieloną szatę, w dłoniach trzyma rozwiniętą banderolę ze śladami niezachowanej inskrypcji. Poniżej zostały umieszczone dwa pozostałe medaliony z aniołami w czerwonych sukniach, ich popiersia przedstawione są względem siebie w układzie antytetycznym. Anioł po prawej stronie trzyma lilię, anioł po lewej stronie ukazany został z berłem. Wszystkie trzy medaliony mają jasną, pastelową kolorystykę.
Na ścianie wokół medalionów, wzdłuż grzbietu łuku i podłucza, biegnie pas trójdzielnej plecionki i pas koloru granatowego z pozłacaną inskrypcją, która stanowi łaciński cytat z Drugiej Księgi Kronik (2Krn 7,16): „wybrałem i uświęciłem ten dom, aby tam było Imię moje na wieki, a oczy moje i moje serce tam będą skierowane przez wszystkie dni” [elegi et sanctificavi locum istum ut sit nomen meum ibi in sempiterum et permaneant oculi mei et cor meum ibi cunctis diebus]